SUNT VOLUNTAR, DECI EXIST! Vino si TU alaturi de ADERS!

Ne dorim forte proaspete, idei îndraznete care sa duca asociatia noastra mai aproape de nevoile studentilor romani din Strasbourg, sa ne ajute sa evoluam, sa crestem! Cu alte cuvinte, te anuntam ca am inceput recrutarea!

Crezi ca anumite subiecte importante pentru comunitatea romaneasca din Strasbourg sunt insuficient exploatate? Ai idei de proiecte care pot contribui la îmbunatatirea acestei situatii, dar nu dispui inca de cadrul si oamenii potriviti?

Trimite CV-ul tau si o Scrisoare de intentie pe adresa contact@aders.fr, pana pe data de 16 octombrie 2013, ora 12:00.

Cei care aleg sa se inroleze in echipa ADERS în anul universitar 2013-2014, sunt invitati la întalnirea de alegere a noului Birou de Conducere, care va avea loc miercuri, 16 octombrie 2013, ora 18:30. Scopul acestei întalniri este de a va prezenta noua conducere a asociatiei si de a va putea ghida mai usor spre care departament vreti sa postulati.

Exista trei optiuni, astfel:
- Departamentul de Marketing;
- Departamentul de Proiecte;
- Departamentul de Resurse Umane.
Locatia intalnirii: Sala Espace Emilie, no. 14, rue St Elisabeth, in incinta Bisericii Ortodoxe Romane din Strasbourg.

Alatura-te echipei noastre de voluntari entuziasmati si ajuta-ne sa cream impreuna o comunitate romaneasca mai unita!

Locul TAU este langa NOI! Pe tine te cautam!